Haber

CHP’li üniversite öğrencilerine ‘Demokrasi Bileti’ kampanyası

ANKARA– CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik, öğrencilerin barınma sorunu yaşamadan oy kullanabilmeleri için başlattıkları “Demokrasi Bileti” kampanyası hakkında bilgi verdi.

‘GENÇLER KİMİN OY VERMEYECEĞİNİ ÇOK İYİ BİLİR’

Killik, başlattıkları kampanyaya neden ihtiyaç duyulduğunu şöyle açıklıyor: “Devlet gençlerden, özellikle eğitimli gençlerden korkuyor. Üniversitelerin kültüründen, öğrencilerin düşüncelerinden ve cesaretlerinden korkuyorlar. Gençler isterse her şeyin değişeceğini, gençler özgür olursa Türkiye’nin kalkınacağını biliyorlar. Ve korktukları şey gerçekleşecektir.”

“Bütün bunların tek bir amacı var. Gençleri sandıktan uzak tutuyoruz çünkü gençlerin kime oy vermeyeceğini çok iyi biliyorlar.” bilet fiyatlarını karşılamaya yetiyor.

‘YALNIZCA KENDİ OYLARIMIZ, TANIDIĞIMIZ İNSANLAR İÇİN YAPMADIK’

Killik, kampanyanın bugünden itibaren hayata geçeceğini belirterek, “Bugün itibariyle, şehrinize gitmenizi engelleyen ekonomik aksaklıkları ortadan kaldırmak amacıyla TÜLOV ortaklığında ‘Demokrasi Bileti’ kampanyasını başlatıyoruz. 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde ikamet ve oy kullanma. Bu kampanya ile amacımız tüm gençlerimizin sandık başına gitmesini ve iradesini ortaya koymasını sağlamaktır. İktidar gençleri sandıktan uzaklaştırmaya çalışsa da biz gençleri sandığa taşıyacağız. Bu harekete öncülük etmekten gurur ve onur duyuyoruz. Bizi en çok sevindiren bahislerden biri şudur: Biz bu kampanyayı partililerimiz için yapmıyoruz. Bunu sadece kendi seçmenimiz için, tanıdığımız ve tanıdığımız insanlar için yapmıyoruz. ‘Ülkemin geleceği için söyleyecek sözüm var, oyum’ diyen herkes için yapıyoruz.” dedi.

KAMPANYAYA BAĞIŞ YAPMAK MÜMKÜN

Kampanyanın bağışlarla desteklenebileceğini belirten Killik, Demokratbilet.org adresinden 500 TL ve üzeri fiyatlarla veya doğrudan IBAN ile bağış yapılabileceğini söyledi. Kampanyadan yararlanmak isteyen öğrencilerin e-devlet üzerinden alacakları öğrenci belgelerini sisteme yüklemeleri ve oy kullanacakları ili seçmeleri yeterli olacaktır. (DUVAR)

bodrum-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu